3 IDĖJOS KŪRYBAI VANDENS TEMA

Akvariumo (arba vandenyno) tema mano ir Kasparo mintyse kirbėjo seniai. Kažkodėl vis atidėliojom šį sumanymą, o kai pradėjom – nebegalėjom sustot. Norėjosi ne vieno kūrybinio sprendimo, todėl lipdėm iš molio, piešėm panaudodami trafaretinę liniuote, galiausiai, pasitelkėm tarp knygų lapų išdžiūvusius rudeninių medžių lapus.

VANDENS GYVENTOJŲ ANTSPAUDAI LIPDYMUI SKIRTOJE MASĖJE

Iškraustę lauko radinių dėžę joje aptikom keletą jūros pakrantėje rinktų akmenukų ir gintariukų, tik kriauklėms pasirinkom makaroninę jų alternatyvą. Akvariumo pagrindui – baltą DAS firmos ore džiūstantį molį, vandens gyventojams atvaizduoti – žaislines jų figūrėles. Užduotį nuo iki atliko penkiametis, tačiau bent su dalimi užduoties ne prasčiau turėtų susitvarkyti ir minimum trimetis, nes didesnio kruopštumo, atidumo ir išlavintos rankos reikalauja tik spalvinimo darbas. Pati veikla suteikia ypač daug laisvės ir erdvės vaiko kūrybiškumui pasireikšti. Vaikas pats gali rinktis savo darbelio temą, kokias gyvūnų figūrėles, dekoravimo priemones ir spalvas nori panaudoti savo darbeliui pagaminti.

Akvariumas / Vandenynas (Kasparas, 5 m.)

ŽUVYTĖS, PIEŠTOS TRAFARETINE LINIUOTE

Trafaretinės liniuotės – puiki, vaikų piešiniams skirta priemonė, norint ganėtinai tiksliai atvaizduoti kokius nors objektus. Mūsų namuose jų yra tikrai daug. Trafaretas su žuvytėmis ir kitais vandens gyventojais Kasparo ypač mėgstamas ir mylimas. O jei dar ir rezultatas pradžiugina labiau nei tikiesi? Žuvytės buvo pieštos ant storesnio kartono, jų „apgyvendinimui“  panaudota paprasčiausia dėžė.

Akvariumas / Vandenynas (Kasparas, 5 m.)

ŽUVYTĖS IŠ DŽIOVINTŲ MEDŽIŲ LAPŲ

Kaskart sulaukus rudens, namuose esančios knygos tampa savotiška margaspalvių lapų saugykla. Kartais rudeniniai medžių lapai jose labai sėkmingai pražiemoja laukdami geresnių laikų, t.y. tinkamo meto būti panaudotais kokiam nors bendram mano, ir vaikų rankdarbiui. Šįkart lapai, pripiešiant trūkstamas dalis, labai tiko paveikslui vandens tema.

Akvariumas / Vandenynas (Kasparas, 5,5 m.)