KALĖDINIS MIESTELIS IŠ ANTRINIŲ ŽALIAVŲ

Prieš didžiąsias metų šventes prekybos centrų lentynos tiesiog lūžta nuo Kalėdinių blizgučių, tačiau kas nori išskirtinumo tikrai pritars: niekas nesuteikia tiek jaukumo namams, kiek dalykai, prie kurių prisiliečia mūsų rankos.

Kalėdinio miestelio įkūrimas namuose, panaudojant kuo daugiau gamtinės medžiagos ir paprastai šiukšlių dėžėje atsiduriančias antrines žaliavas buvo vienas didesnių mano šių metų Adventinio laikotarpio kūrybinių sumanymų. Iš pastarųjų galima sukurti tikrus stebuklus, kurie ne ką prasčiau nei prekybos centrų blizgučiai papuoš namus ir… gerokai sumažins šventines išlaidas. Juo labiau, kad natūralios, rankų darbo dekoracijos ne tik draugiškos aplinkai. Jų kūryba kartu su vaikais moko tvaraus gyvenimo būdo, skatina jų kūrybiškumą.

Ką ir iš ko pavyko sukurti?

Pagrindinės priemonės, kurios buvo panaudotos sumažintam Kalėdinio miestelio variantui tai įvairios kartoninių dėžių konstrukcijos, WC popieriaus tūtelės ir kartoniniai kiaušinių dėklai. Kartoninės dėžutės ir WC popieriaus tūtelės juose išpjovus nedidelius langelius arba duris, nuspalvinus vaikų pasirinktomis spalvomis ir apšvietus LED girliandomis, virto tikrais pasakų nameliais. Nors spintoje gulėjo maža dirbtinė eglutė, iš kartoninių kiaušinių dėklų, dangtelio nuo pomidorų padažo ir paprasčiausio vyno kamščio pasigaminome dar vieną sumažintą žaliaskarę. Lauko radinių dėžėje gulėjo keli kankorėžiai. Juos šeimos tarybos sprendimu buvo nutarta padengti „sniegeliu“ – baltos spalvos temperos dažais. Visas miestelis buvo įkurdintas ant baltos paklodės ir laiptų.