KITOKIE VAIKŲ PIEŠINIAI – SU ANTRINIŲ ŽALIAVŲ ELEMENTAIS

Jokia paslaptis, kad kūrybiškas antrinių žaliavų panaudojimas įvairiems vaikų rankdarbiams – geriausias būdas su vaikais kalbėtis ekologijos klausimais. Tokia veikla dažniausiai įtraukia ne tik mažuosius, bet ir tėvus, senelius, pedagogus. Pasitelkus fantaziją galima sukurti iš tiesų labai daug originalių erdvinių arba reljefinių darbų. Kalbant apie pastaruosius, toliau bus pristatytos kelios idėjos, kaip praturtinti vaikų piešinius panaudojant dažniausiai išmetamas antrines žaliavas – tualetinio popieriaus rulonėlius, kiaušinių dėklų ir įvairias kartonines (pvz., nuo kruopų, sausainių, žaislų ir kt.) dėžutes, senus žurnalus arba laikraščius.

KOLIAŽAS IŠ SENŲ ŽURNALŲ IR LAIKRAŠČIŲ

Namų, kuriuose auga ikimokyklinio amžiaus vaikai, stalčius dažnai užpildo vaikiški žurnalai. Atsisveikinti su jais sunku, tačiau kaupti makulatūrą irgi nesinori. Pasiūlykite vaikams iš jų išsikirpti patinkančius paveikslėlius, ir suklijuoti juos ant lapo popieriaus atsižvelgiant į konkrečią temą (pvz., miško, jūros, miesto ir kt.). Tokiems vaikų darbams puikiai tiks ir seni laikraščiai, spalvingi reklaminiai bukletai iš prekybos centrų. Koliažus visada galima papildyti atitinkamais piešimo elementais.

Miškas (Kasparas, 4 m. 10 mėn.)

GĖLĖS IŠ KIAUŠINIŲ DĖKLŲ

Vaikų rankdarbiams itin tinka kartoniniai kiaušinių dėklai. Medžiaga lengvai karpoma, klijuojama ir dažoma bet kokiais dažais. Neabejotinai išskirtinį paveikslą sukursite jei iš išgaubtų dėklo dalių aštriomis žirklėmis išsikirpsite gėlių žiedlapių. Priklijuokite juos ant storesnio popieriaus lapo ir duokite vaikams juos nuspalvinti ir išmarginti savo pasirinktomis spalvomis.

Įvairiaspalvių gėlių pieva (Kasparas, 4 m.)

KARTONINĖS DĖŽUTĖS – GEOMETRINIŲ FIGŪRŲ PIEŠINIAMS

Ar kada bandėte kurti piešinį panaudojant įvairių dydžių pagrindines geometrines figūras: kvadratą, trikampį, stačiakampį, apskritimą? Jei ne, pabandykite jų išsikirpti iš kartoninių dėžučių nuo maistinių kruopų. Jų gamybai naudojamas kartonas itin minkštas ir tinkamas vaikų darbams. Užduotis reikalauja susikaupimo ir kūrybiškumo, nes vaikas atlieka itin daug veiksmų: pats kerpa figūras, dėlioja jas ant lapo jungdamas į įsivaizduojamą vaizdą, klijuoja, vėliau spalvina savo pasirinktomis spalvomis, galiausiai – pasikartoja pagrindines geometrines figūras. Kurti galima bet ką, ką pasufleruoja jūsų ir vaiko fantazija. Savotiška integruota matematikos ir dailės pamoka .

Kasparo raketa kosmose (Kasparas, 5 m.)
Apsnigtas miestas Vilnius (Kasparas, 4 m. 9 mėn.)

OBJEKTAI IŠ WC POPIERIAUS RITINĖLIŲ

Paprasčiausias WC popieriaus ritinėlis vaiko piešinyje gali atgimti įvairiais pavidalais. Pavyzdžiui, sukarpytas į keletą smulkesnių dalių pavirsti žaviu sniego seniu, Velykų kiškiu arba gėle, o suklijuotas armonikėle – besišypsančiu aštuonkojiu. Rezultatas, greičiausiai, nustebins ir jus, ir vaiką.

Velykų kiškis oloje (Kasparas (5 m.)
Sniego senis (Kasparas, 4 m. 9 mėn.)
Gėlė (Kasparas, 5 m.)
Aštuonkojis (Kasparas, 5 m.)