KURIAME UŽGAVĖNIŲ PERSONAŽUS

Užgavėnės – viena smagiausių kalendorinių švenčių metuose, žyminti atsisveikinimą su šalta žiema ir norą kuo greičiau sulaukti pavasario. Persirengėlių šėlsmas, įvairias būtybes vaizduojančios kaukės, Lašininio ir Kanapinio kova, Morė ir kalnas blynų – pagrindiniai šios šventės atributai. O kad šventė būtų iš tiesų įsimintina ir neapsiribotų tik sočiu pilvu, būtina pareigingai ir kruopščiai atlikti namų darbus!

Užgavėnių kaukė iš antrinių žaliavų

Visada žavėjausi masyviomis, labai tikroviškai atrodančiomis, iš specialios papjė mašė masės pagamintomis Užgavėnių kaukėmis. Vis dėlto, tokioms kaukėms pagaminti reikia nemažai pastangų ir laiko. O pastarasis, kaip žinia, lekiančiai, apie viską ir visus nuolat galvojančiai mamai nėra draugas Nr. 1. Gerokai paprastesnis sprendimas – Užgavėnių kaukės iš paprasčiausios kartoninės lego dėžės. Šis kartonas ypač minkštas, lengvai pasiduodantis kaukės modeliavimui, o iš jo pagaminta kaukė – ganėtinai tvirta. Papildomos priemonės akims, nosiai, lūpoms, ragams, barzdai, ūsams ir kt. kaukės dalims – skonio ir norų reikalas. Mums pravertė dėklas nuo kiaušinių, WC popieriaus ritinėliai, vata.

Lipdyti Užgavėnių personažai

Šią idėją parsinešiau iš Kasparo ir Juliaus darželio, kuriame labai daug dėmesio skiriama pilietiškumo temai. Bėgdama darželio koridoriumi vis atkreipdavau dėmesį į vieną ypatingą sieną su įvairiais Užgavėnių personažais. Užsiminiau Kasparui, ar būtų noro namuose sukurti kažką panašaus. O tie norai pranoko visus mano lūkesčius, nes veikla nuo iki įtraukė visus šeimos narius (taip taip – šįkart kūrybos procese dalyvavo ir tėtis!) ir visus pradžiugino ryškiu, net labai pavykusiu rezultatu, kurį buvo verta įrėminti. Dabar kiekvienas turim po savo Užgavėnių personažą: Velnią Žaibą (Kasparo), Žydelį Julių (Juliaus), Raganaitę Karalaitę (mamos) ir Plikį Smailiuką (tėčio).

Reikalingos priemonės: itin greitai ore džiūstantis modelinas (naudojom rudą DAS firmos), dažai spalvinimui, rankyčių miklumas ir kiekvieno lipdančiojo kūrybiškumas.