LEDINĖ INŽINERIJA KARŠTAI VASAROS DIENAI

Karšta vasaros diena ypač tinkama vaikų žaidimams su vandeniu, o pastarasis turi puikią savybę – užšalti. Pasinaudojus ja ir keliomis paprastomis priemonėmis kartu su vaikais galima atlikti keletą smagių STEAM eksperimentų. Juolab, kad persišaldymo rizika labai minimali, o galimybių mokytis, tyrinėti, kurti ir išbandyti netradicinius meninės raiškos būdus labai daug.

LEDINIS HERBARIUMAS

Vasaros gėlės + įšalęs vanduo = spalvingas (nors ir laikinas) ledinis herbariumas. Ledu virtusiame vandenyje nebelieka oro ir nevyksta cheminės reakcijos, todėl gėlių spalva nesikeičia. Gaminimo eiga paprasta: pasivaikštote gamtoje ir prisirenkate gamtinės medžiagos, į pasirinktą formą dedate gėlių žiedus ir žiedlapius, užpilate vandeniu, įmerkiate virvelę pakabinimui ir visą kūrinį kuriam laikui transportuojate į šaldymo kamerą.

Mažiesiems turėtų patikti prisidėti kuriant kompoziciją namuose, vėliau išvysti ją sustingusią lede, neštis į lauką, pakabinti ant medžio ar krūmo ir netrukus stebėti ją tirpstančią. Beje, šaldyti galima ne tik gėles, bet viską, kas vaikams gražu, įdomu ir asocijuojasi su vasara: uogas, vaisių, daržovių gabalėlius, grūdus, akmenukus, pagaliukus ir kt.

SPALVOTOS LEDO FIGŪROS

Bent kartą per vasarą verta uždegti žalią šviesą įvairioms spalvotoms ledo figūroms, nes galimybių veikti galbūt netgi daugiau nei žiemą: piešti, dėlioti kaip dėlionę, antspauduoti, tirpdyti paprastame vandenyje, inscenizuoti žvejybą ir kt. Svarbiausia vandenį užšaldyti kuo įvairesnėse formelėse.

LEDYNUOSE ĮŠALĘ ŽAISLAI

Jei vaikui nusibodo įprasti žaidimai su jo mylimomis gyvūnų figūrėlėmis, galbūt jam patiks jas atrasti kitaip – išvaduojant jas iš ledynų gniaužtų. Iš vakaro pasirinktas gyvūnų figūras sudėkite į įvairių dydžių indus (tiks ir šaldymo maišeliai, balionai), kuriuose kartu su vandeniu per naktį bus šaldomos gyvūnų figūros. Kitos dienos užduotis aiški: gyvūnų figūras iš ledynų ištraukti kuo įvairesniais būdais: barstant druska (užbėrus druskos ledas tirpsta greičiau), pipete lašinant vandenį (galima ir spalvotą), purškiant purkštuvu su šiltu vandeniu, daužant plaktuku, šildant saulės spinduliuose ir kt.